Mauser

Relvad

Mausereid kohandati hõlpsasti jahipüssiks; Aafrikas valmistati safaripüssi sageli mauseritest. Need vintpüssid kambristati sageli suuremate padrunitena kuni 0,50 kaliibrini (12,7 mm) (kaasa arvatud). Kohandused koosnesid tavaliselt esikäepideme ja tünni lühendamisest, ümberkambrist, et mahutada populaarseid Briti voore, ja väiksemaid muudatusi tegevuses. 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses olid muudatusi teinud ettevõtted üldiselt Rahvaste Ühenduse baasil. Mitmed patenteeritud suurulukiringid olid spetsiaalselt suurte ja ohtlike ulukite küttimiseks. Tänapäeval valmistatakse üle maailma tsiviilturule mõeldud suure- ja väikeseraudseid Mauseri päritolu vintpüsse, mis on jahimeeste seas populaarsed.

Üleliigsete sõjaliste Mauserite tugev järgimine annab osaliselt tunnistust nende töökindlusest ja valmistamise kvaliteedist. Lisaks on sõjalise laskemoona ülejäägi suhteliselt madal hind aidanud laskespordihuvilistel seda kasutada, kuid viimastel aastatel on seda raskem hankida, kuna varud vähenevad. Sellegipoolest nõuab vanaaegne üleliigne laskemoon tavaliselt spetsiaalseid puhastusrežiime, et vältida agressiivset ja kiiret metallide oksüdatsiooni, mis on põhjustatud nende kruntimisühendites sisalduvatest söövitavatest sooladest (niiskust meelitavad).

Uus MAUSER 18

Uus MAUSER 18 koondab jahipidamise selle põhivormini: puhas ja lihtne töö. See pole pelgalt jahipüss, vaid midagi, mida MAUSER on alati sümboliseerinud: ülim relv kõigile meestele igal ajal. MAUSER 18 on midagi enamat kui lihtsalt üks komponent; see on kogu pakett.

Eriti vastupidav konstruktsioon, mis on valmistatud parimatest materjalidest, keskendudes oma eesmärgi jaoks kõige olulisematele:

  • kindel kolme sambaga lukustussüsteem,
  • külmsepistatud raud ja
  • vaikselt töötav 3-asendiline päästikukinnituse turvasüsteem.

Lisaks paistab MAUSER 18 silma oma reguleeritava, terava otsepäästiku mehhanismi ja eemaldatava 5-lasulise salvega.

Tule tutvu valitud toodetega Mustamäe tee 24, Tallinn SeiklusPro poes, või saada meile päring alloleva ankeedi kaudu. Vastame Teile esimesel võimalusel!

Tule tutvu valitud toodetega Mustamäe tee 24, Tallinn SeiklusPro poes, või saada meile päring alloleva ankeedi kaudu. Vastame Teile esimesel võimalusel!